Serce nie sługa

Serce nie sługa Chociaż przedstawiane jest jako symbol miłości, to jednak tak naprawdę serce jest tylko i wyłącznie mięśniem. Być może określenie zwykły mięsień nie jest tutaj adekwatny, ale na pewno jest to mięsień. Odpowiedzialny za nasze życie, ale czy tak naprawdę szanujemy nasze serce? Jeśli chodzi o choroby serca, to współcześnie mamy do czynienia ze zwiększonym zjawiskiem występowania zawałów serca. Wynika to w głównej mierze z tempa życia i wymagań wobec współczesnego człowieka. Myślimy, że jesteśmy niezniszczalni, eksploatujemy nasz organizm, ale to wszystko jest do czasu. W pewnym momencie nasze serce powie stop. Jeśli uda nam się z tego wyjść z życiem, mamy szczęście, ale niestety mamy obecnie do czynienia z coraz większą umieralnością na skutek zawałów serca. Jak się objawia ta choroba? Określenie zawału serca tak naprawdę nie jest precyzyjne. Jeśli mówimy o zawale serca w sensie stricte, to tak naprawdę dochodzi w tym momencie do natychmiastowego zatrzymania akcji serca i jeśli w tym momencie nie jest podjęta akcja resustytacyjna, to nie ma szans na ratunek.

Dieta south beach

Dieta south beach Kolejnym sposobem na ładną figurę jest dieta plaż południowych. Jest to dość nowy trend w dziedzinie żywienia, a już ma bardzo wielu zwolenników. W diecie tej możemy jeść dobrze, smacznie i do syta, a przy tym chudniemy, nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi po nią sięga. Dieta ta została wymyślona przede wszystkim z myślą o osobach chorych na serce, cukrzyce, mających problemy z układem krążenia. Trend, który się pojawił na ten model żywienia sprawił, że wiele osób stosuje go nie dla ograniczenia skutków choroby tylko w celu odchudzenia się. Zasady diety są bardzo banalne, w zasadzie można jeść wszystko poza tak zwanym złymi węglowodanami, mieszczą się one głównie w makaronach oraz białym pieczywie. Węglowodany te są bardzo nie pożądane dla nas, ponieważ szybko je trawimy, co za tym idzie pojawia się poczucie głodu i kolejny raz sięgamy po posiłek, tworzy to błędne koło, a my dodatkowo zostajemy z kilkoma zbędnymi kilogramami. Produktami które jak najbardziej możemy spożywać są tłuszcze nasycone, znajdują się w białku rybim, maśle, a nawet awokado. Dieta south beach posiada wiele zalet, należy wspomnieć tutaj przede wszystkim o komforcie wynikającym z faktu nie liczenia kalorii. Poza tym jemy różnorodnie i dostarczamy organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, co jest bardzo ważne dla naszego organizmu. Kolejną zaletą tej metody jest fakt, że można ją stosować w zasadzie na całe życie a nawet jeśli jej zaprzestaniemy nie powstaje efekt jojo, czyli powrotu do wagi wcześniejszej. Jeśli już zdecydujemy się na taki styl żywienia najpierw powinniśmy się dokładnie przebadać, dieta przeznaczona jest dla osób zdrowych, z programu odchudzania wykluczone są osoby między innymi chorujące na hipoglikemię. Dieta ma wile zalet ale wymaga też naszego wkładu, rozpoczynając ją musimy się liczyć z tym, że początek nie będzie łatwy. Odchudzanie składa się z trzech etapów z czego najtrudniejszym jest pierwszy, w tej fazie eliminujemy prawie całkowicie nabiał z diety, może skutkować to osłabieniem oraz zmęczeniem organizmu. Kolejne etapy są już na szczęście mniej restrykcyjne i trudne.

Oczyszczenie wątroby sokiem z warzyw

Oczyszczenie wątroby sokiem z warzyw Sok warzywny, to kolejny sposób, aby pomóc organizmowi w detoksykacji i oczyszczeniu wątroby. Stwórz własne soki w domu ze świeżych warzyw; wypicie szklanki lub dwóch pozwoli do pięciu dni na oczyszczenie narządów, pozwoli uzyskać lepsze trawienie i uwolnienie od wielu chorób skóry. Świeże warzywa ekologiczne stają się priorytetem, ponieważ nie zawierają żadnych pestycydów, fungicydów i herbicydów. Spróbuj wyciskania soku z buraków, cytryny, imbiru i kapusty; są smaczne i zawierają pektyny, błonnik, który pomaga usunąć toksyny z wątroby. Nawadnianie organizmu jest również ważne w usuwaniu toksyn, mimo, że nie chcesz, aby zalewać swoje ciało wodą, to w tej sytuacji należy zwiększyć spożycie wody do jednej szklanki co godzinę co prowadzi do ok. 8 szklanek dziennie. Dzięki temu wydzielają się soki trawienne, a impuls płynący z dodania cytryny lub limonki do wody ma inne zalety i pomaga w uzyskaniu lepszego smaku. Wypłukanie toksyn za pomocą dobrego planu daje zdrową wątrobę, więcej energii, spokój i lepszy stan zdrowia.

Szczególna grupa osób

Szczególna grupa osób Zasadniczo szczepienia ochronne mogą nam się kojarzyć z wiekiem dziecięcym, ale de facto jest to mylne skojarzenie. Jeśli bowiem mówimy o szczepieniach ochronnych, to istnieją pewne grupy ludzi, którzy mogą być poddawane szczepieniom również, jako dorosłe. O czym konkretnie mowa? Możemy tutaj wymienić kilka grup osób, które przyjmują określone szczepionki. Jeśli bowiem znajdziemy się w sytuacji, gdy dojdzie do poważniejszego skaleczenia i istnieje ryzyko zakażenia krwi, to bezwzględnie powinniśmy wówczas poddać się szczepieniu przeciw tężcowi. W takiej sytuacji zazwyczaj także podawana jest anatoksyna tężcowa. Dosyć znanym zjawiskiem może również być szczepienie przeciw WZW typu B. Te szczepionki są przyjmowane przez pracowników służby zdrowia, którzy są narażeni na zakażenie tym wirusem, ale nie tylko. Szczepionki podaje się także osobom, które mają zaplanowane operacje i zabiegi chirurgiczne, a wcześniej nie zaszczepiły się one przeciw WZW typu B. Tę szczepionkę przyjmują również osoby, które mają styczność z osobami zarażonymi tym wirusem. Możemy także zetknąć się ze szczepionką przeciw wściekliźnie. Jeśli bowiem dana osoba została pogryziona przez zwierzę i istnieje podejrzenie zarażenia wścieklizną, należy bezwzględnie przyjąć określoną szczepionkę. Jeśli mówimy o tuberkulinoujemnych studentach akademii medycznych, to ta grupa w pierwszym roku nauki podlega szczepieniu przeciw gruźlicy. Możemy również się spotkać z koniecznością zastosowania szczepionki przeciw błonicy. Tej szczepionce podlegają osoby, które mają styczność z osobami chorymi na te schorzenie, osoby, które wyjeżdżają do krajów, w których panuje ta choroba, pracownicy służby zdrowia jak również i osoby zamieszkujące wschodnie województwa przygraniczne naszego kraju, które legitymują się wiekiem 20 do 29 lat. Możemy jeszcze wspomnieć o szczepieniach przeciw durowi brzusznemu, ale o konieczności ich zastosowania decyduje wojewódzki inspektor sanitarny, jeśli mamy do czynienia z sytuacją epidemiologiczną, a więc jest to sytuacja wyjątkowa. Choroba tego typu może być nie tylko uciążliwa i długotrwała w leczeniu, ale także zdarza się, że prowadzi nas do śmierci. Pamiętajmy, więc o adekwatnych szczepionkach, które to mogą nas przed nią uchronić.

Papierosy

Papierosy Jeśli kobieta nałogowo pali papierosy, to w trakcie ciąży na pewno powinna stopniowo je ograniczać aż do całkowitego zaprzestania palenia. Zbyt szybkie całkowite zaprzestanie palenia mogłoby wywołać w organizmie pewien szok, a tego należy unikać. Jednakże oczywiście należy mieć świadomość, że każdy papieros to trucizna, którą przyjmuje nasze dziecko i która ma wpływ na jego rozwój. Jeśli chodzi o alkohol, to w ciąży jest on bezwzględnie zabroniony. Nie należy słuchać pseudoporad, wedle, których lampka wina nie zaszkodzi dziecku, gdyż nawet lampka wina jest dla niego ogromnym zagrożeniem. Należy, więc bezwzględnie wyzbyć się alkoholu podczas ciąży. Do tego oczywiście warto zadbać o swoje dobre samopoczucie, o swoją kondycję psychiczną. Warto pozwolić sobie na różne przyjemności, gdyż dzięki temu nasze dziecko może lepiej się rozwijać. Zdrowa, wypoczęta i zrelaksowana mama, to jednocześnie też zdrowo rozwijające się dziecko. No i oczywiście należy cieszyć się z samego faktu zostania rodzicem. Na pewno warto, ponieważ dziecko to szczęście, największy skarb, bez którego w przyszłości nie można już wyobrazić sobie życia. Chrońmy, więc je od momentu poczęcia.