Zdrowie nieco inaczej

Zdrowie nieco inaczej Jednym z działów współczesnej medycyny jest ta, która zajmuje się nie tyle samym zdrowiem, co aspektem upiększania ludzkiego ciała. Mowa oczywiście o medycynie estetycznej czy też o chirurgii plastycznej. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na dwa aspekty chirurgii plastycznej, a raczej na dwa rodzaje pacjentów. Pierwsza grupa to osoby, które nie akceptują poszczególnych części swojego ciała, ale de facto operacja plastyczna nie jest im niezbędna do dalszego normalnego funkcjonowania. Mamy również i drugą grupę pacjentów, którym operacja plastyczna daje szanse na normalne funkcjonowanie. Mowa tutaj o osobach, które doświadczyły zniekształcenia lub zniszczenia niektórych części ciała w wyniku różnych wypadków, incydentów lub też w wyniku różnych ciężkich chorób. Większość pacjentów klinik chirurgii plastycznej stanowią jednak współcześnie osoby, które po prostu chcą sobie poprawić nos, uszy, powiększyć biust lub też dokonać zmiany w innej części ciała. Korzystanie z takich możliwości jest oczywiście powiązane ze znacznymi wydatkami. Jednocześnie też należy podkreślić w tym miejscu, że operacja plastyczna, jak każda inna operacja chirurgiczna, wiąże się z pewnym ryzykiem niepowodzenia lub nawet z ryzykiem zagrożenia dla życia pacjenta. Każdy pacjent lub pacjentka poddająca się takiej operacji musi mieć tego świadomość. Współcześnie dosyć popularne są zabiegi powiększania biustu czy też wstrzykiwania w różne części ciała botoksu. Niewątpliwie jednak w tym miejscu należy zapytać czy to jest konieczne i czy jest to bezpieczne dla naszego zdrowia? Czy nie ryzykujemy zbyt wiele dla gładszej skóry i lepszego wyglądu, dla poprawy atrakcyjności? Można się nad tym głęboko zastanowić, gdyż, jeśli mówimy o operacjach plastycznych osób, które uległy różnym wypadkom i zdarzeniom losowym, to zasadniczo nikt nie ma wątpliwości, co do słuszności przeprowadzania takich operacji, ale jeśli jest to tylko i wyłącznie kwestia poprawy samooceny, to można się zastanowić czy takie operacje warte są wydanych pieniędzy i narażania życia na pewne ryzyko. Współcześnie jednak coraz większa grupa osób poddaje się takim właśnie operacją, albowiem chcemy poprawić swój wygląd. Jeśli więc nie boimy się pooperacyjnych skutków zawsze można zdecydować się na taki zabieg, aby stać się po prostu pięknym.

Chirurgia estetyczna

Chirurgia estetyczna Rosnąca popularność chirurgii estetycznej przyczyniła się do fali krytyki wśród ludzi, którzy twierdzą, że firmy oferujące te zabiegi wykorzystują je jedynie jako środki do uzyskania zysków. Ten artykuł rzuca światło na etyczne dylematy dziedziny medycyny jaką jest chirurgia estetyczna w celu ustalenia, czy ta forma interwencji chirurgicznej jest rzeczywiście korzystna dla pacjentów, czy nie. Badania ujawniły szereg czynników motywujących, które namawiają ludzi do wyboru procedur estetycznych. Oprócz podniesienia jakości ich życia, podstawową motywującą siłą takich procedur jest spełnienie własnego zmysłu estetycznego. Dla lekarzy w takich procedurach etycznych, celem jest spełniać oczekiwania swoich pacjentów, a po drugie, aby zapewnić takim pacjentom medium, przez które mogą poradzić sobie z pewnymi kwestiami psychologicznymi. Psychologiczne potrzeby takich pacjentów są ważną częścią tego równania, a tym samym nie mogą być ignorowane. Dlatego też, zanim dokona się klasyfikacji procedur estetycznych w określonych kategoriach i wskaże wszystko czarno na białym, trzeba wziąć pod uwagę wymagania, wnioski i przyczyny chęci wykonania zabiegu przez pacjentów. Nie ma wątpliwości, że każdy człowiek pragnie być atrakcyjny, co jest uważane za najbardziej podstawową formę swoich emocjonalnych lub psychicznych pragnień. Płeć też będzie odgrywać kluczową rolę w ustaleniu, co ludzie będzie najbardziej przyciągać do tych procedur chirurgicznych. Kobiety, w szczególności przywiązują większe wymagania do twarzy i stąd zazwyczaj wykazują większe zainteresowanie zabiegami chirurgii estetycznej. Ponadto badania sugerują również, że niezależnie od indywidualnych czynników, takich jak pragnienia emocjonalne i obraz ciała, które motywują osoby do opowiedzenia się za procedurami estetycznymi; niektóre z nich mogą być także pod wpływem wielu czynników społecznych, które dyktują czy takie procedury będą akceptowane w danym społeczeństwie, czy też nie. Chirurdzy estetyczni wyznaczają granice etyczne wokół tej domeny. Warto wspomnieć jednak, że takie procedury są jedynie dla ozdoby i w przeciwieństwie do innych zabiegów medycznych, nie ratują życia, procedury te tylko mają tendencję do polepszenia go. W zakresie pracy lekarzy leży to, aby podjąć decyzję, czy procedura jest etycznie dopuszczalna, czy nie, trzeba upewnić się, czy daną zmianę można dodać do jego / jej jakości życia.

Powiększanie piersi

Powiększanie piersi Rozważając zabieg chirurgii plastycznej terminologia powiększenia piersi różni się nieco, zwłaszcza w przypadku zmiany struktury sutka. Powiększenie piersi jest przykładem standardowej terminologii. Co to jest powiększenie piersi? Powiększanie piersi jest wykonywane w celu zwiększenia wielkości i kształtu piersi z wielu powodów. U kobiet, piersi są integralną częścią anatomii i mogą przyczynić się do zwiększenia pewności siebie i poczucia własnej wartości. Dlaczego to się robi? Istnieje wiele powodów wykonywanie tej procedury. Kiedy piersi zaczynają tracić kształt, procedura ta może pomóc przywrócić młody wygląd w okolicy klatki piersiowej. Kiedy kobiety nie są zadowolone z ich wyglądu, to jest często proste i szybkie rozwiązanie dla zwiększenia ich rozmiarów i poprawy ich wyglądu. Inni powodami mogą być m.in. wyrównanie piersi i przywrócenie ich odpowiedniego kształtu, zmiana kształtu i wielkości małych piersi, odtwarzanie piersi po ciężkiej chorobie, takiej jak rak, czy przywracanie pełni i kształtu po utracie masy ciała lub urodzeniu dziecka.