Wszystko na temat raka skóry

Wszystko na temat raka skóry Jak dużo wiesz na temat raka skóry? Rzeczywistość jest taka, że ​​wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń związanych z tym poważnym schorzeniem. Warto dowiedzieć się prawdy w przypadku jednych z najbardziej rozpowszechnionych mitów. Pomoże to chronić ciebie i twoich bliskich w możliwie najlepszy sposób. Jeden z mitów głosi, że tylko starzy ludzie chorują na raka skóry. Jest to jedno z największych nieporozumień dotyczących raka skóry. Dane statystyczne wskazują, że częstość występowania czerniaka, który jest śmiertelny we wszystkich typach, w wieku od 18 do 39 lat wzrosła o 80% w latach 1970 i 2010. W większości krajów na całym świecie, czerniak jest najczęstszym typem raka w tej grupie wiekowej. Kolejny niepokojący jest fakt głosi, że u pewnej liczby dzieci w wieku od 0 do 19 lat zdiagnozowano ten stan chorobowy, który wzrasta w tempie około 2% w skali rocznej. Czy osoby z ciemniejszą karnacją są bezpieczne? Prawdą jest, że ci ludzie mają niższe ryzyko wystąpienia tej choroby. Jednakże, istnieją inne czynniki, które wystawiają ich na niebezpieczeństwo. Po pierwsze, są oni bardziej narażeni na narośle nowotworowe, które są trudniejsze do zauważenia. Mogą pojawić się wzrosty wzdłuż linii włosów, za uszami, a nawet pod paznokciami. Ponadto diagnostyka jest bardziej rozpowszechniona u osób z jasną karnacją. Kiedy chorobę tę rozpoznaje się w późniejszym etapie, to szanse przeżycia są oczywiście o wiele niższe. Inny mit głosi, że rak skóry pojawia się tylko w obszarach skóry, do których dostaje najwięcej słońca. Jest to kolejny wielki mit. Nowotwory złośliwe, w tym czerniak może pojawić się we wszystkich częściach ciała. Często występują w obszarach, które są najmniej wyeksponowane na słońce, jeśli w ogóle, na przykład wewnętrzna strona ud i obszar łonowy. Złośliwe przerosty mogą pojawić się nawet na podeszwach stóp. Dlatego każda część skóry musi być dokładnie zbadana. Czy opalona skóra jest lepiej chroniona? To nie jest całkowicie prawdziwe. Opalona skóra jest rzeczywiście chroniona przez uszkodzeniem. Twoja skóra staje się ciemniejsza, ponieważ wytwarza więcej melaniny, pigmentu, który jest przeznaczony do ochrony komórek przed uszkodzeniem. Opalanie może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka skóry. Ponadto przyspiesza starzenie. To prowadzi do powstawania drobnych wgłębień, zmarszczek i plam, które są trudne do leczenia. Nikt nie jest bezpieczny w przypadku raka skóry. Ludzie w każdym wieku i każdej narodowości powinni unikać zajęć na świeżym powietrzu od 10 rano do 5 po południu. Jeśli idą na zewnątrz, muszą stosować filtry przeciwsłoneczne i odzież ochronną oraz akcesoria. Należy unikać używania łóżek opalających w solariach. Regularne kontrole na czerniaka są równie ważne.

Rozpoznanie czerniaka

Rozpoznanie czerniaka W ciągu ostatnich 30 lat liczba nowych przypadków czerniaka wzrosła o 2,7% rocznie. Jest to jeden z najczęstszych rodzajów raka i śmiertelny wśród wszystkich nowotworów skóry. Jest on uleczalny, jeśli zdiagnozowano go wcześniej. Samodzielne badania w domu są zgromadzone wśród głównych metod zapobiegania i wczesnego wykrywania tego nowotworu. Dowiedz się, jak przeprowadzić takie badania. Po pierwsze musisz wiedzieć na co zwrócić uwagę. Złośliwe przerosty skóry są podobne do łagodnych pieprzyków. Dlatego mogą one pozostać nierozpoznane przez długi czas. Jednakże, jeśli wiesz, czego szukać, można wykryć podejrzane narośla, jak tylko pojawi się czerniak podczas samomonitoringu. Złośliwe przerosty skóry są zazwyczaj asymetryczne. Te dwie połówki są różne. Podejrzane pieprzyki mają nieregularne granice i dwa lub więcej kolorów, które mogą wahać się od bladego różu do bardzo ciemno czarnego. Te znamiona są zwykle większe niż 6 mm. Mogą one też mieć jeden lub więcej mniejszych znamion wokół nich. Są one często określane jako satelity. Musisz wiedzieć, jak się przygotować. Teraz, gdy wiesz, czego szukać podczas samokontroli czerniaka, potrzebne są odpowiednie narzędzia, aby to zrobić. Potrzeba ci będzie większego lustra i małego. Ponieważ średnica gumki od ołówka jest zbliżona do 6 mm, można jej użyć do pomiaru swoich pieprzyków zamiast linijki. Potrzebny jest grzebień i suszarka do włosów dla skontrolowania głowy. Jednak wszystko będzie o wiele łatwiejsze, jeśli masz bliskie osoby, aby to zrobić. Musisz zbadać swoje ciało od stóp do głów. Ponieważ głowa jest najtrudniejszą częścią ciała do zbadania, należy zacząć od stóp. Spójrz na swoje podeszwy stóp i między palcami. Dokładnie zbadaj paznokcie u nóg, czy nie na nich żadnych ciemnych plam pod nimi. Użyj małego lusterka do zbadania nóg z tyłu. Zbadaj również wewnętrzną stronę ud. Będziesz potrzebował małego lusterka do zbadania obszaru narządów płciowych. Korzystaj zarówno z dużego, jak i małego lusterka, aby sprawdzić swoje plecy, szyję i pośladki. Przyjrzyj się dokładnie pod pachami. Ponownie małe lustro jest narzędziem, które może doskonale pomóc. Powinieneś siedzieć odwrócony w stronę dużego lustra i użyć suszarki i grzebienia, aby uzyskać widoczność swojej głowy.

Objawy raka mózgu

Objawy raka mózgu Nieprawidłowy wzrost komórek w mózgu jest określany jako nowotwór mózgu. Ten rodzaj guza może rozpocząć się w samym mózgu i powstaje jako odgałęzienie od innych rodzajów nowotworów. Guz lub rak, który powstaje w mózgu może mieć wiele typów, takich jak oponiak, nerwiak nerwu słuchowego, pineoblastoma, wyściółczak i rak skąpowypustkowy. Nazwa nowotworu pochodzi od rodzaju komórki, z której nowotwór się wywodzi. Rak mózgu jest prawie zawsze śmiertelny i może prowadzić do pakietu innych problemów zdrowotnych. Ze względu na jego bardzo skomplikowany charakter, badania raka mózgu realizowane są w bardzo wolnym tempie. Poznajmy zatem główne przyczyna raka mózgu. Jedną z przyczyn jest mutacja DNA. Rak występuje, gdy komórka traci swoją zdolność do śmierci. W zwykły sposób mówiąc, komórki stają się nieśmiertelne i zaczynają szybkie namnażanie. Rozmnażają w wielkich prędkościach. Uważa się, że zmiany zachodzą w komórkach w wyniku mutacji (zmiany) struktury DNA komórki. Nieprawidłowe komórki nie mają miejsca do poruszania się i rozpoczynają tworzenie grudek w danym miejscu, tworząc guzki lub guzy, które widzimy. Wkrótce, komórki te zaczynają zakażanie innych komórek i tworzą się kolejne komórki rakowe. Czy wiek i płeć wpływa na wystąpienie tego rodzaju nowotworu? Chociaż ludzie w każdym wieku mają ryzyko zachorowania na raka mózgu, częstość występowania zwiększa się wraz z wiekiem. Statystyki wykazały, że mężczyźni są bardziej podatni na choroby mózgu niż kobiety. Kobiety, z drugiej strony, mają więcej rodzajów nowotworów, na które mogą zachorować. Dowiedzmy się jak dziedziczność wpływa na zachorowalność na raka. Choroby genetyczne również odgrywają ważną rolę w powstawaniu raka. Dzieci chorych na raka są bardziej podatni na te choroby. Stwierdzono, że osoby, które cierpią na schorzenia takie jak nerwiakowłókniakowatość, zespół Turcota, zespół Gorlin, zespołu von Hippel-Lindau, AIDS i zespoł Li-Fraumeniego są bardziej podatne na raka. Inne przyczyny, to szkodliwe działanie promieni UV, które zostało uznane za jedną z głównych przyczyn raka skóry. Jest jeszcze w toku badań, czy te promienie uszkadzają komórki mózgu. Palenie, alkohol, barwniki do włosów i inne substancje chemiczne są uważane za czynniki rakotwórcze. Ostatnio jest publikowanych wiele badań na temat, jak używanie telefonów komórkowych może być związane z rakiem mózgu.